Blog portálu

Každému na svete

Semestrálna práca z predmetu Databázy v chemickej a forenznej praxi, v ktorej sú spracované štatistiky trestných činov spáchaných na Slovensku v rokoch 2016 - 2018. Štatistiky sú spracované z trestných činov: Znásilnenie, sexuálne násilie a ohrozenie mravnosti.

Štatistiky sú prevzaté z : MVSR, štatistika kriminality v Slovenskej republike

Štatistika kriminality v Slovenskej republike , Ministerstvo vnútra SR - Polícia (minv.sk)

Znásilnenie
asdas
sddsa
fghddfg
gfd
Súbor QGIS

Sexuálne násilie
ssddda
sdsda
sda
sdasd

Súbor QGIS


Ohrozovanie mravnosti
fgfgfg
gfgffg
fgfg
fgfg

Súbor QGIS

[ Modifikované: Štvrtok, 10 jún 2021, 05:34 ]
 
Obrázok: Michaela Valachová
autor Michaela Valachová - Utorok, 1 jún 2021, 21:42
Každému na svete

Semestrálna práca z predmetu Databázy v chemickej a forenznej praxi, v ktorej sú spracované štatistiky trestných činov spáchaných na Slovensku v rokoch 2018 - 2020. Štatistiky sú spracované z trestných činov: obchodovanie s ľuďmi, ohrozenie pod vplyvom návykových látok a úmyselné ublíženie na zdraví.

Štatistiky sú prevzaté z : MVSR, štatistika kriminality v Slovenskej republike

Štatistika kriminality v Slovenskej republike , Ministerstvo vnútra SR - Polícia (minv.sk)

Obchodovanie s ľuďmi 

Ohrozenie pod vplyvom návykových látok 

Úmyselné ublíženie na zdraví

 
Obrázok: Lenka Švidroňová
autor Lenka Švidroňová - Utorok, 1 jún 2021, 18:39
Každému na svete

Semestrálna práca z predmetu databázy v chemickej a forenznej praxi, v ktorej sú spracované štatistiky z 3 trestných činov: vražda, krádeže vlámaním, požiare a výbuchy spáchané na Slovensku v rokoch 2018, 2019 a 2020. 

Zdroj štatistík:
MV SR, Štatistika kriminality v Slovenskej republike.
https://www.minv.sk/?statistika-kriminality-v-slovenskej-republike-xml

VRAŽDA
Pracovný súbor QGIS: vražda

KRÁDEŽE VLÁMANÍM

Pracovný súbor QGIS: krádeže vlámaním

POŽIARE A VÝBUCHY

Pracovný súbor QGIS: požiare a výbuchy
[ Modifikované: Utorok, 1 jún 2021, 19:58 ]
 
Obrázok: Róbert Průcha
autor Róbert Průcha - Utorok, 4 máj 2021, 17:51
Každému na svete

Pomocou súboru QGIS som spracoval 3 rôzne druhy kriminality v roku 2016. V priložených súboroch sú uvedené trestné činy v jednotlivých krajoch a taktiež celkové porovnanie pomocou grafu v rámci jednotlivých krajov ale aj celého Slovenska.

ZDROJ:

https://portal.minv.sk/wps/portal/domov/sluzby_pz/statistiky/!ut/p/a1/jY9NDoIwEEbP4gk6QKWwrEBoAQ2mVKEbQ6IxTeQnhHh-KStMFJ3dTN438wYpVCLV1k99r0fdtfXD9Mq9YAgilqSQgBQEaBgIVuQWAOAJqJZALA8OUN89RoXwbC_d_pcPYsowyczEs4GHOxYSfw_A3f_y8KUo_MqfkXpHPnwwA2uKM7DiUE2SZHHixC1jwZM0yhyIMRJmx3Dru2HUV1RZqG-kLEHnTUM3L5tmFVY!/dl5/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/

 
Obrázok: Zuzana Mária Plešková
autor Zuzana Mária Plešková - Piatok, 5 február 2021, 05:28
Každému na svete

Modelovanie miesta činu. Na fotografiách z miesta činu môžeme vidieť vraždu dvoch mladých mužov. Páchateľ sa pravdepodobne nachádzal v dome, čomu nasvedčujú otvorené dvere do kuchyne, bez akýchkoľvek stôp. Pravdepodobne došlo k útoku nožom na muža sediaceho za stolom, ktorého zasiahnutie bolo smrteľné. Pri úteku z miesta činu sa daného páchateľa pokúsila zastaviť druhá osoba, takisto muž, ktorému sa to žiaľ nepodarilo. Otvorené dvere na chladničke značia stopy po súboji. Na mieste činu sa našli aj nábojnice, ktoré boli vystrelené zo  zbrane, ktorá sa na mieste činu nenašla a pravdepodobne bola použitá na muža, ktorý sa pokúsil páchateľa zastaviť. Krvavá stopa na stole patrila zastrelenému mužovi, ktorý pri páde prevrátil stoličku. Druhá krvavá stopa, ktorá sa našla na veľkom otvorenom okne patrí páchateľovi, ktorému sa tadiaľ podarilo ujsť.


[ Modifikované: Sobota, 6 február 2021, 06:45 ]
 
Obrázok: Adam Gombala
autor Adam Gombala - Pondelok, 1 február 2021, 11:35
Každému na svete

Žena po nájdení cudzej ženskej spodnej bielizne obvinila manžela z nevery a

po hádke ho bodla do oblasti hrudníka veľkým nožom.

[ Modifikované: Pondelok, 1 február 2021, 11:37 ]
 
Obrázok: Klára Madleňáková
autor Klára Madleňáková - Štvrtok, 21 január 2021, 18:35
Každému na svete

Miesto činu vymodelované v programe Sweet Home 3D nám demonštruje situáciu, kedy došlo k usmrteniu mladej ženy. Jej telo sa našlo po dvoch dňoch na posteli v hotelovej izbe. Neboli nájdené žiadne stopy, dôkazy ani iné predmety, ktoré by viedli k tomu, že žena bola zavraždená. S veľkou pravdepodobnosťou išlo o predávkovanie sa a následnú smrť, pretože boli nájdené viaceré injekčné striekačky a vrecúško s bielou kryštalickou látkou. 


 
Obrázok: Gréta Koterbová
autor Gréta Koterbová - Štvrtok, 21 január 2021, 15:50
Každému na svete

Dňa 14.1.2021 v podvečerných hodinách bola v miestnosti B 1051 vysokoškolského internátu ŠD1 Univerzity Mateja Bela, objavená osoba, ktorá nejavila známky života. Podľa dôkazov (peniaze, cigarety, krvná stopa, lano a pod...), ktoré sa nachádzali na mieste činu, možno konštatovať, že obeť spáchala samovraždu.
[ Modifikované: Štvrtok, 21 január 2021, 17:48 ]
 
Obrázok: Matej Bošeľa
autor Matej Bošeľa - Streda, 20 január 2021, 19:21
Každému na svete

Vymodelované miesto činu v programe SweetHome 3D. . Inšpirácia na miesto činu (konkrétny tr.čin) s niekoľkými rozdielmi, napr. nešlo o strelné poranenia, ale bodno-rezné poranenia. Mladomanželský  pár zastrelený 2 ranami po neoprávnenom vniknutí do objektu (použitý predmet bolo zrejme páčidlo, na zárubni je viditeľné poškodenie po páčení). Viditeľné cennosti ostali nedotknuté, nešlo teda o lúpež. Telá boli nájdené poštárkou pri doručovaní. Bez akýchkoľvek svedkov, nikto nič nepočul. Súvisiaci Kurz: Chemická informatika
[ Modifikované: Streda, 20 január 2021, 19:57 ]
 
Obrázok: Soňa Dávidíková
autor Soňa Dávidíková - Streda, 20 január 2021, 18:26
Každému na svete

https://lms.umb.sk/pluginfile.php/1/blog/post/272/miesto%20cinu.sh3d

Dvaja muži sa dostali do bytu svojho suseda. Ich motívom boli peniaze. Mysleli si, že muž nie je doma a keď ich prekvapil, jeden z útočníkov na neho dvakrát vystrelil. Z nervozity si druhý zapálil, pričom ohorok cigarety hodil na zem. Pri úteku jeden z nich stratil hodinky. Ušli cez okno, pretože byt bol na prízemí a mysleli si, že sa vyhnú prípadným svedkom, ktorí by ich videli vychádzať z bytu obete. Na základe získaných dôkazov týchto páchateľov chytili. 

[ Modifikované: Pondelok, 25 január 2021, 15:42 ]