Fórum noviniek

Zmeny v rámci Wi-Fi siete UMB

Zmeny v rámci Wi-Fi siete UMB

par Jakub Námešný,
Nombre de réponses : 0

Oznam pre používateľov bezdrôtovej (wireless, wifi) siete UMB.


Súčasťou procesu pripájania sa do bezdrôtovej siete UMB s názvom (SSID) "UMB-staff" a "eduroam" je overovanie identity používateľa, t.j. zadanie prihlasovacieho mena a hesla používateľa. Pre úspešné pripojenie sa do siete je potrebné aj správne nastavenie klientskych zariadení  (notebook, smartphone, tablet ...). 


Jedným z parametrov, ktoré je potrebné správne nastaviť, je nastavenie pre kontrolu serverových certifikátov pre RADIUS servery rad01.umb.sk a rad02.umb.sk, ktoré sú súčasťou overovacieho systému UMB. Tento parameter sa nastavuje v sekcii "Dôveryhodné koreňové certifikačné úrady"  ("Trusted Root Certification Authorities").


Z dôvodu ukončenia platnosti doterajších certifikátov, ktoré boli vydané v roku 2012 službou vydávania serverových certifikátov SANET - TCS (TERENA Certificate Service) a podpísané koreňovým certifikačným úradom "AddTrust External CA Root", boli na servery nainštalované nové serverové certifikáty, vydané službou SANET - TCS a podpísané koreňovým certifikačným úradom "DigiCert Assured ID Root CA".

 

Z uvedeného dôvodu je potrebné zmeniť nastavenie v sekcii "Dôveryhodné koreňové certifikačné úrady" ("Trusted Root Certification Authorities").


Pre zmenu nastavení sieťového profilu pre SSID "eduroam" doporučujeme použiť automatickú inštalácia pomocou inštalačného programu resp. skriptu eduroam CAT.