Prehľad témy

 • Microsoft 365 / Office 365

  Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici bezplatne poskytuje svojím študentom a zamestnancom produkt Office 365 od spoločnosti Microsoft na základe zmluvy uzatvorenej medzi spoločnosťou Microsoft a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

  Všetci používatelia môžu využívať tento produkt po prihlásení pomocou svojho Konta UMB na adrese https://portal.office.com.

  V prípade, že ste študent, zadávajte Vaše používateľské meno v tvare prihlasovacie_meno@student.umb.sk.
  Ak ste zamestnanec, použite tvar prihlasovacie_meno@umb.sk.

  Používaním Office 365 získate: 

  • Mailovú schránku s kapacitou 50 GB.
  • Plánovací kalendár s možnosťou zdieľania udalostí s Vašimi spužiakmi a kolegami.
  • Plné verzie aplikácií balíka Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access a Publisher, ktoré môžete nainštalovať až a 5 PC alebo Mac pre jedného používateľa.
  • Aplikácie balíka Office pre mobilné zariadenia s iOS a Android.
  • Cloudové úložisko OneDrive s kapacitou 1 TB, ktoré môžete využívať na ukladanie, zdieľanie a zálohovanie Vašich dát.
  • Ďalšie nástroje, ktoré pomáhajú zefektívniť Vašu prácu a štúdium ako napríklad komunikačný nástroj Teams, zdieľanú tabuľu (Whiteboard), nástroje pre plánovanie úloh (Tasks, Planner, To Do), online verziu kancelárskeho balíka a mnoho ďalších.

  • Prihlasovacie údaje

   Prihlasovacie údaje sú spravované systémom IDM preto sú totožné s prihlasovacími údajmi do iných informačných systémov UMB:

   Študentom boli prvé prihlasovacie údaje (login a heslo) doručené v správe do systému AIS2, pri nástupe na našu univerzitu. Ak Vám neboli doručené alebo ich neviete, môžete si ich preposlať cez portál IAM v sekcii: Zabudol som prihlasovacie údaje. Podmienkou je mať aktívne štúdium, vedieť svoje AIS ID a mať kartu.

   Expirácia hesiel

   Heslo si musí zmeniť každý používateľ raz za 180 dní.

   Po uplynutí tejto lehoty (180 dní) sa vám konto zablokuje.

   Heslo si môžete zmeniť po prihlásení sa na portál IAM (https://iam.umb.sk/).

   Ak už máte zablokované konto, odblokovať ho vám môžu Vaši lokálny správcovia fakulty (zobrazia sa Vám po prihlásení sa na IAM) alebo môžete napísať na email: helpdesk@umb.sk