Prečo tu nie je návod na môj operačný systém?

Môže to byť z viacerých dôvodov, napríklad operačný systém už nie je podporovaný výrobcom (ako napríklad MS Windows XP) alebo preň nie je dostupná aplikácia eduroam CAT (v súvislosti s kompatibilitou operačného systému).

Pre Microsoft Windows je aplikácia eduroam CAT dostupná pre operačné systémy: Vista, 7, 8, 10.

Pre distribúcie operačného systému Linux je k dispozícii inštalačný skript, ktorý je spustiteľný pre väčšinu distribúcií.

Pre operačný systém Apple OS X a iOS sú pripravené konfiguračné súbory podľa aktuálneho zoznamu operačných systémov v sekcii Apple.

Pre operačný systém Android je pripravený konfiguračný súbor od verzie 4.4 podľa aktuálneho zoznamu operačných systémov v sekcii Android.


Pokiaľ ste nenašli návod na Váš operačný systém, prípadne sa inštalácia pomocou aplikácie alebo konfiguračného súboru nepodarila, môžete sa pokúsiť nastaviť sieť eduroam manuálne podľa dostupných návodov - nastavovanie iných verzií operačných systémov býva veľmi podobné (sekcia "Manuálne nastavenie siete EDUROAM").

V prípade, že Váš operačný systém (ďalej OS) je od výrobcu OS, ktorý sa nenachádza v návodoch pre pripojenie do bezdrôtovej siete, napíšte na: helpdesk@umb.skPosledná zmena: Štvrtok, 8 október 2015, 18:18