Návod nastavenia pre OS Windows Vista

Vzhľadom na to, že momentálne nemáme k dispozícii počítač s OS Windows Vista, uverejňujeme len návod zo stránky firmy Microsoft.

Nasledujúci postup môžete vykonať len vtedy, ak ste prihlásení ako správca.

Pred použitím tohto postupu je nutné zapnúť službu Wired AutoConfig, ktorá je na základe predvoleného nastavenia vypnutá.

  1. Kliknite na tlačidlo ŠtartObrázok tlačidla Štart, do poľa Hľadať zadajte hodnotu services.msc a potom stlačte kláves ENTER. Vyžaduje sa oprávnenie správcu. Ak sa zobrazí výzva na zadanie hesla správcu alebo potvrdenie, zadajte heslo alebo potvrďte akciu.
  2. V dialógovom okne Služby kliknite na uško Štandardné, kliknite pravým tlačidlom myši na položku Wired AutoConfig a potom kliknite na položku Spustiť.

  3. Otvorte okno Sieťové pripojenia kliknutím na tlačidlo ŠtartObrázok tlačidla Štart, na položku Ovládací panel, ďalej na položku Sieť a Internet, na položku Centrum pre sieťové pripojenie a zdieľanie a potom na položku Spravovať sieťové pripojenia.

  4. Kliknite pravým tlačidlom myši na pripojenie, pre ktoré chcete zapnúť overenie 802.1X, a potom kliknite na položku Vlastnosti. Vyžaduje sa oprávnenie správcu. Ak sa zobrazí výzva na zadanie hesla správcu alebo potvrdenie, zadajte heslo alebo potvrďte akciu.

  5. Kliknite na kartu Overenie a potom začiarknite políčko Zapnúť overenie IEEE 802.1X.

  6. V zozname Vyberte spôsob sieťového overenia kliknite na metódu, ktorú chcete použiť.

Zdroj: http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows-vista/Enable-802-1X-authentication

Pre lepšie pochopenie návodu pripájame niekoľko obrázkov nastavení z anglickej verzie Windows Vista. Nastavenie je podobné ako pre Windows 7, preto odporúčame prečítať si aj návod pre tento systém.

Posledná zmena: Streda, 8 február 2012, 09:27